جلسه مشترک دبیرخانه کنگره توسعه و تعالی علوم بر پایه عقلانیت وحیانی با شورای عالی ستادی بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء

۲۹ شهریور ۱۳۹۶

جلسه مشترک دبیرخانه کنگره توسعه و تعالی علوم بر پایه عقلانیت وحیانی با شورای عالی ستادی بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، دوشنبه 27 شهریور 96 برگزار شد.

در این جلسه که به میزبانی بنیاد اسراء برگزار شد ابتدا حجة الاسلام و والمسلمین مرتضی جوادی آملی، ریاست محترم بنیاد، ضمن خوش آمدگویی، سخنانی پیرامون اهمیت موضوع عقلانیت وحیانی و توسعه و تعالی علوم ایراد کرده و بر ضرورت هم افزایی ظرفیت های مجموعه برای پشبرد اهداف کنگره تاکید کردند. وی با اشاره به اهمیت بحث عقلانیت وحیانی ان را اساس نظام وحکومت جمهوری اسلامی دانسته بر ظرفیت دیدگاه های علامه جوادی املی برای حل دشواری های این بحث تاکید کردند.

در ادامه آقای دکتر عبدالهی، دبیر کنگره، گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه داده و برنامه ها و راهبردهای فراروی کنگره را در کمیته های علمی، اجرایی و بین الملل ترسیم نمودند.

وی ضمن اشاره به استقبال و همکاری مطلوب نخبگان، اساتید و همچنین مدیران و مسئولان ارشد وزارتخانه ها و سازمانهای مرتبط، از ارسال فراخوان کنگره به بیش از 2000 استاد و فرهیخته داخلی و خارجی خبر داد و یکی از کارهای بدیع کنگره را تدوین کتاب مرجع شامل اندیشه ها و نوآورهای علامه جوادی در 16 عنوان بنیادین قلمداد کرد. این اثر به قلم بارزترین شاگردان علامه نگاشته شده و ضمن ترجمه به زبانهای انگلیسی و عربی به عنوان متن مرجع دانشگاهی در داخل و خارج معرفی خواهد گردید.عبداللهی تاکید کرد که رخداد کم نظیر علمی ای در اردیبهشت 97 رقم خواهد خورد هم به لحاظ موضوع راهبردی کنگره وهم به لحاظ معرفی دقیق ودرست شخصیت علمی کم نظیر علامه جوادی املی به صورت اکادمیک ودر سطح بین الملل .به همین دلیل باید تمام ظرفیت علمی دانشگاه تهران ،بنیاد اسرائ ،حوزه علمیه وکل کشور را بسیج کنیم.
در ادامه نشست، آقای مهندس محمد مهدی حیدریان، رئیس سازمان سینمایی کشور و از اعضای ستاد راهبرد بنیاد اسراء، بر بکارگیری عنصر هنر در عرصه تولید آثار علمی و همچنین ترویج و تبلیغ کنگره تاکید کرده و از اهمیت ساخت مجموعه ای مستند با محوریت حیات علمی و عملی علامه جوادی آملی خبر داد.
خاطر نشان می شود کنگره بین المللی توسعه و تعالی علوم بر پایه عقلانیت وحیانی (با تکیه بر اندیشه های علامه جوادی آملی) در اردیبهشت 1397 در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد و زمان ارسال مقالات به دبیرخانه کنگره تا پایان آذرماه 96 می باشد.

 

ارسال شده در دسته بندی نشده
تماس با ما
دبیرخانه کنگره
آدرس دبیرخانه : قم، کیلومتر 5 جاده قدیم تهران، پردیس فارابی دانشگاه تهران - 36166399 - 025
با تشکر از پیام شما.
اتصل بنا
سکرتیر الموتمر
ایران، قم، کیلومتر 5 جاده قدیم تهران، پردیس فارابی دانشگاه تهران
با تشکر از پیام شما.
Contact Us
Congress Secretariat
Address: Old Qom-Tehran Road, College of Farabi, University of Tehran, Qom, Iran
Thank you for the message!