برگزاری دومین پیش نشست کنگره توسعه و تعالی علوم بر پایه عقلانیت وحیانی

۲۴ مهر ۱۳۹۶

دومین پیش نشست کنگره بین المللی توسعه و تعالی علوم بر پایه عقلانیت وحیانی (با تکیه بر اندیشه های علامه جوادی آملی) دوشنبه ۱۷ مهرماه ۹۶، به همت دانشگاه اصفهان در تالار صائب دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه اصفهان، با همکاری دانشگاه تهران و بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا برگزار شد.

در این نشست حجج اسلام دکتر مرتضی جوادی آملی، دکتر محمدعلی عبدالهی، دکتر مجتبی سپاهی و جناب آقای دکتر حامد ناجی سخنرانی کردند.

پیش از آغاز سخنرانی ها جناب آقای دکتر دهقان نژاد ریاست دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه اصفهان ضمن خیرمقدم به مدعوین بر اهمیت تبیین جایگاه سرمایه های علمی و معنوی جامعه با اشاره به خصوصیات برجسته حضرت علامه جوادی آملی (دامت برکاته) تأکید کردند. پس از آن جناب آقای دکتر مظاهری فرزند آیت الله العظمی حسین مظاهری (دامت افاضاته) به قرائت پیام ایشان در خصوص این نشست پرداختند. در پیام پربار و سرشار از معنای ایشان با تمییز میان عقلانیت وحیانی و عقلانیت مدرن، تلاش های بی وقفه علامه جوادی آملی (دامت برکاته) در راستای تبیین عقلانیت وحیانی ارج نهاده شده بود.

در ادامه حجت الاسلام دکتر سپاهی سخنان مختصری در خصوص بازتاب عقلانیت وحیانی در احیای فرهنگ قرآنی ارائه نمودند. همچنین حجت الاسلام دکتر مرتضی جوادی آملی با موضوع «بازتاب عقلانیت وحیانی در سیره علمی علامه جوادی آملی»، حجت الاسلام دکتر محمدعلی عبدالهی با موضوع «کاربرد عقلانیت وحیانی در شکل دهی به علوم انسانی» و در آخر دکتر حامد ناجی با موضوع «تأملی بر جایگاه عقل در هندسه معرفت دینی» به تشریح و بسط موضوعات مطروحه پرداختند. پایان بخش نشست نیز پاسخ سخنرانان به پرسش هایی بود که از طرف دانشجویان مطرح شده بود.

لازم به یادآوری است کنگره بین المللی توسعه و تعالی علوم بر پایه عقلانیت وحیانی، اردیبهشت ماه سال آینده در تهران برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند مقالات خود در راستای محورهای همایش را به دبیرخانه کنگره ارسال کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت کنگره به آدرس http://icaj.ut.ac.ir مراجعه کنید.

 

ارسال شده در دسته بندی نشده
تماس با ما
دبیرخانه کنگره
آدرس دبیرخانه : قم، کیلومتر 5 جاده قدیم تهران، پردیس فارابی دانشگاه تهران
با تشکر از پیام شما.
اتصل بنا
سکرتیر الموتمر
ایران، قم، کیلومتر 5 جاده قدیم تهران، پردیس فارابی دانشگاه تهران
با تشکر از پیام شما.
Contact Us
Congress Secretariat
Address: Old Qom-Tehran Road, College of Farabi, University of Tehran, Qom, Iran
Thank you for the message!